Moja kochana, dumna prowincja

Moja kochana, dumna prowincja - Kornel Filipowicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kornel Filipowicz
WYMIAR
10,40 MB
NAZWA PLIKU
Moja kochana, dumna prowincja.pdf
ISBN
6000129728061

OPIS

Nowy wybór legendarnych opowiadańDla mnie to jest jeden z najczystszych, najwybitniejszych naszych prozaików, który swą bezpretensjonalność posunął wręcz do wirtuozerii.Jarosław IwaszkiewiczWieloletni partner Wisławy Szymborskiej, miłośnik przyrody, piewca małych miasteczek, organizator spływów kajakowych, niekwestionowany autorytet, przyjaciel Stanisława Różewicza - Kornel Filipowicz to niedościgły mistrz opowiadania.Lakoniczne i klarowne, nastrojowe i dramatyczne, emanują one niespotykaną empatią do świata i człowieka. Poczucie humoru, duch ironii i delikatne przymrużenie oka nadają im niezwykłą lekkość, a dar przenikliwej obserwacji sprawia, że wydarzenia marginalne, niemal banalne, pod jego piórem nabierają nowych znaczeń. Autorski wybór Justyny Sobolewskiej wydobywa blask, uniwersalność i ponadczasowość tej prozy.Filipowicz jest obserwatorem tak czułym i tak wnikliwym, że trudno wychodzi się z jego opowiadań. Po tej podróży współczesna literatura może się wydać rozczarowująca.Justyna SobolewskaKornel Filipowicz (1913-1990), polski prozaik. Nawiązywał w swoich utworach do czasu II wojny światowej. Mistrz krótkich form prozatorskich: mikropowieści i opowiadań.

Filipowicz Kornel (okładka twarda) Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł! Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak: Liczba stron: 348-27%. Moja kochana dumna prowincja - sprawdź opinie i opis produktu. Zobacz inne Komiksy, najtańsze i najlepsze oferty. Książka.

Opowiadania - Kornel Filipowicz porównanie cen w 8 sklepach, cena już od 27,38 zł poznaj wiarygodne opinie przeczytaj recenzje sprawdź dane techniczne wybierz najlepszą ofertę. Zobacz, gdzie kupisz Znak Moja kochana, dumna prowincja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI