Symbolika zwierząt. Część 9. Heraldyka i symbolika chrześcijańska (książka audio)

Symbolika zwierząt. Część 9. Heraldyka i symbolika chrześcijańska (książka audio) - Józef Marecki | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Marecki
WYMIAR
11,42 MB
NAZWA PLIKU
Symbolika zwierząt. Część 9. Heraldyka i symbolika chrześcijańska (książka audio).pdf
ISBN
4310155790464

OPIS

Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znaczeniowe, symbolika posługuje się jednak językiem bardzo konkretnym i posiadającym precyzyjnie określone zasady. Barwa, forma, układ, przedmiot, tekst, gest - wszystko to w odniesieniu do określonej cywilizacji, kultury i wierzeń religijnych staje się przekazem, w którym autor w mniej lub bardziej ukryty i zakamuflowany sposób podaje treści etyczne, moralne, religijne lub społeczne.Na płycie znalazło się \ Zwierzęta w filatelistyce\" - ks. prof. Józefa mareckiego i \"Zwierzęce atrybuty ewangelistów na tle symboliki i znaczenia lwa, wołu i orła w Biblii\" - dr Anny Wajdy."

Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znac... Symbolika zwierząt cz.

Książki Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Symbolika zwierząt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI