Prus. Śledztwo biograficzne

Prus. Śledztwo biograficzne - Monika Piątkowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Monika Piątkowska
WYMIAR
12,6 MB
NAZWA PLIKU
Prus. Śledztwo biograficzne.pdf
ISBN
8450858743844

OPIS

Na tropie najbardziej tajemniczego polskiego pisarzaMa trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale przede wszystkim przemycone w jego twórczości. To z niej dowiedzieć się można o nim rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę.Monika Piątkowska, łącząc temperament detektywa z wnikliwością psychologa, przeprowadza drobiazgowe śledztwo i tworzy pełnowymiarowy portret pisarza genialnego i nie docenianego przez współczesnych, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza. Prus, którego dzięki niej poznajemy, nie jest spiżową figurą na postumencie, lecz prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości.Monika Piątkowska - dziennikarka, pisarka. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim dziennikarstwo i politologię, pracowała w dziale reportażu „Gazety Wyborczej”. Autorka Życia przestępczego w przedwojennej Polsce, powieści Krakowska żałoba, zbioru opowiadań Nikczemne historie oraz zbiorów felietonów Talki w wielkim mieście, Talki z resztą (wraz z mężem Leszkiem Talko).

Z natury był na tyle skryty, że nawet jemu współcześni niewiele o nim wiedzieli. Śledztwo biograficzne". Nie wiemy, jak teraz w szkole przebiegają lekcje polskiego, ale za naszych czasów wyglądały, jak parafraza Gombrowicza i w tym przypadku nauczyciel grzmiałby, że „Prus wielkim pisarzem był". Monika Piątkowska "Prus.

Bolesław Prus. W nietypowy sposób poznajemy zdarzenia z Jego przeszłości, świadczymy o zaistniałej prawdzie, przyglądamy się zdarzeniom i żałujemy, że nie mogliśmy towarzyszyć Prusowi, byłoby to najbardziej oryginalnym sposobem wyrażenia swej aprobaty dla jego działalności i życia. Prus Śledztwo biograficzne - Monika Piątkowska już od 26,65 zł - od 26,65 zł, porównanie cen w 14 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI