Koniec sekularyzacji w Europie?

Koniec sekularyzacji w Europie? - Marta Warat | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Warat
WYMIAR
6,17 MB
NAZWA PLIKU
Koniec sekularyzacji w Europie?.pdf
ISBN
3279545900638

OPIS

Publikacja ta poświęcona jest analizie sekularyzacji – rozumianej zarówno jako rzeczywisty proces społeczny, jak też jako zestaw teorii naukowych, służących do opisu i zrozumienia społecznego świata. Autorzy, analizując takie zjawiska, jak sytuacja Kościoła katolickiego w Polsce, psychobiologiczne cechy człowieka, kultura popularna czy wreszcie islam i społeczeństwa muzułmańskie, szukają odpowiedzi na pytanie o koniec sekularyzacji na najbardziej zsekularyzowanym kontynencie świata. Odpowiedź, jakiej udzielają, nie jest jednak jednoznaczna. Część z nich opowiada się a tezą o erozji religii, która zostaje przeniesiona do prywatnej sfery życia człowieka. Pojawiają się także głosy opisujące przemiany religijności zmierzające do desekularyzacji i reprywatyzacji. Można więc przypuszczać, iż we współczesnej Europie obecne są obie tendencje, co powoduje, iż coraz trudniej przewidzieć jej przyszłość.

Polecamy przeczytać i porównać oba badania. , Czy Polskę tak jak niektóre kraje Europy Zachodniej, dotyka postępująca sekularyzacja oraz w jakim kierunku zmierza religijność polskiego społeczeństwa - zastanawiali się uczestnicy debaty „Koniec Kościoła w Polsce?", zorganizowanej we wtorek w Warszawie przez "Teologię Polityczną". tytuł: Między sekularyzacją a prywatyzacją religii: autor: Rokicka Aleksandra: redaktor: Kapłon Piotr, Rokicka Aleksandra, Warat Marta Tymczasem w Polsce odejście od Kościoła nie będzie miało podstaw teologicznych, ale będzie efektem zderzenia wyśrubowanych norm moralnych, czy hierarchicznej struktury z rzeczywistością życia Kościoła.

Todos los departamentos. Ir Buscar Todos los ... Similar Items.

POWIĄZANE KSIĄŻKI