Zachęta do sztuki

Zachęta do sztuki - Zofia Dubowska-Grynberg | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Dubowska-Grynberg
WYMIAR
8,12 MB
NAZWA PLIKU
Zachęta do sztuki.pdf
ISBN
9153973248238

OPIS

Na przykładzie 25 dzieł polskich artystów współczesnych: Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika, Katarzyny Kozyry, Wilhelma Sasnala i wielu innych, pokazujemy dzieciom, czym jest sztuka współczesna: zdjęcie przekrojonej kapusty, instalacja z wypchanych zwierząt, rzeźba, która nie mieści się w pracowni, dwa obrazy namalowane po dwóch stronach tego samego płótna, obraz stworzony za pomocą kostek do gry. Zofia Dubowska-Grynberg z wielką prostotą opowiada dzieciom o sztuce, prowokuje do zabawy, a w słowniczku tłumaczy, co to jest abstrakcja, performans, szablon. Opracowanie graficzne Natki Luniak umieszcza dzieła w ułatwiającym ich odbiór kontekście.

Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego czy Wilhelma Sasnala, wprowadza dzieci w tajemniczy świat sztuki. O sztuce(4) Powieści(7) Wszystkie książki(63) Nowości; Promocje; Wyszukiwarka. Szukaj wyszukiwarka zaawansowana.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI