Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944

Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944 - Leszek Wojciech Dzikiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Leszek Wojciech Dzikiewicz
WYMIAR
10,30 MB
NAZWA PLIKU
Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944.pdf
ISBN
3187174555957

OPIS

Książka napisana jest z wielką werwą, dotyczy zarówno najnowszej historii Polski jak też zagadnień z zakresu prawa międzynarodowego. Wywody Autora - co podkreśla we wstępie do książki prof. Aleksander Gieysztor - są ugruntowane, a sposób wykorzystania źródeł i opracowań cechują krytycyzm i wysokiej próby samodzielność wnioskowania i sądów. "Tak szeroko zakrojonego dzieła o Powstaniu nie mieliśmy od czasu ujawnienia w ostatnim dziesięcioleciu nowych materiałów. W tym sensie książka Lecha Dzikiewicza wykracza poza dowód jego tezy głównej /.../ zbrodni /.../ przeciw ludzkości i przynosi pogłębione zebranie faktografii wraz z towarzyszącym jej stale wyjaśnianiem."Autor dokonuje rozprawy z wciąż dominującą w historiografii stalinowską oceną klęski Powstania.Książka kończy się sformułowaniem Aktu oskarżenia o dokonane przez Sowiety ludobójstwo.

Aleksander Gieysztor - są ugruntowane, a sposób wykorzystania źródeł i opracowań cechują krytycyzm i wysokiej próby samodzielność wnioskowania i sądów. Strona Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Szczegóły . Data wydania: 2013-01-01 ... Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944 (Leszek Wojciech Dzikiewicz).

POWIĄZANE KSIĄŻKI