Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku

Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku - Benoit Standaert | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Benoit Standaert
WYMIAR
4,75 MB
NAZWA PLIKU
Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku.pdf
ISBN
1262970724313

OPIS

Książkę Benoît Standaerta, benedyktyna z Opactwa św. Andrzeja w Zevenkerken w Belgii, można traktować jako swoisty przewodnik po życiuwiary. Autor stara się bowiem, rozwijając i komentując oparty na starożytnejżydowskiej maksymie schemat nauka – modlitwa – uczynki, stworzyćmodel dobrego i pełnego chrześcijańskiego życia. Przykłady z życia wybitnychpostaci z historii Kościoła przeplatają się tutaj z analizą współczesnychprzemian kulturowych i ich wpływu na sposób przeżywania wiary,komentarze biblijne zilustrowane są analizą arcydzieł malarstwa, wypowiedziDoktorów i Ojców Kościoła zestawiane są z wyjątkami z dziełrabinów okresu talmudycznego. Całość tworzy bogatą i mądrą opowieśćo fundamentach życia wiary, tym ciekawszą, że język autora daleki jest odsuchego stylu dyskursu akademickiego. Prosty i obrazowy wywód unikanadmiernej abstrakcji i opiera się na przykładzie, dostarczając zarówno tematówdo przemyśleń, jak konkretnych wskazówek postępowania.„Pewien starożytny powiedział:«Zacznijmy od refleksji;Następnie: módlmy się!Później przejdźmy do czynów,żeby ostatecznie odnaleźć swoją chwałę w Bogu»”(Apoftegmat syryjski)

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Plik trzy filary swiata przewodnik pielgrzyma xxi wieku ebook pdf.zip na koncie użytkownika gmwer1 • Data dodania: 27 lip 2015 Książkę Benoit Standaerta, benedyktyna z Opactwa św. Andrzeja w Zevenkerken w Belgii, można traktować jako swoisty przewodnik po życiu wiary.

Średnia ocen: 6,8 / 10 5 ocen . Czytelnicy: 11 Opinie: 2 + Dodaj na półkę Kup książkę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI