Metropolie mniejszości. Mniejszości w metropoliach

Metropolie mniejszości. Mniejszości w metropoliach - Bohdan Jałowiecki (red.) | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bohdan Jałowiecki (red.)
WYMIAR
11,2 MB
NAZWA PLIKU
Metropolie mniejszości. Mniejszości w metropoliach.pdf
ISBN
7989758924348

OPIS

Współczesne metropolie i wielkie miasta, szczególnie tzw. świata zachodniego, nie tylko są coraz bardziej różnorodne etnicznie i kulturowo, lecz także przyciągają coraz więcej "obcych". Okazują się oni niezbędni dla funkcjonowania gospodarki, bo ludność rodzima się starzeje, a młodzi nie wykazują ochoty do podejmowania prac uciążliwych i brudnych. Akceptuje się obecność "obcych", pod warunkiem że nie rzucają się w oczy.Nieliczni w Polsce muzułmanie nie wyróżniają się strojem, nie są więc przedmiotem ataków; inaczej jest z osobami czarnoskórymi, które często spotykają się z agresją słowną lub fizyczną. Być może fakt, że niedawno został zastrzelony przez policję obywatel Nigerii, nie miał związku z kolorem skóry ofiary, ale może też w konfrontacji z "czarnuchem" łatwiej było użyć broni. Polacy są nietolerancyjni tak w stosunku do "obcych", jak i wobec "innych", np. osób homoseksualnych.Ostatnio w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o prześladowaniu w jednym z łódzkich liceów nauczycielki - lesbijki. "Inni" mogą ostatecznie być wśród nas, byle byli niewidoczni.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Książka Metropolie mniejszości mniejszości w metropoliach - Praca zbiorowa Współczesne metropolie i wielkie miasta, szczególnie tzw. świata zachodniego, nie tylko są coraz bardziej różnorodne etnicznie i kulturowo, lecz także przyciągają coraz więcej "obcych".

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI