Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce. Historia i dzień dzisiejszy

Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce. Historia i dzień dzisiejszy - Marek Baran | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Baran
WYMIAR
4,9 MB
NAZWA PLIKU
Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce. Historia i dzień dzisiejszy.pdf
ISBN
6718342931168

OPIS

Książkazaprasza wszystkich miłośników gór i komunikacji do wędrówki szlakiem urządzeń, które ułatwiają górską turystykę i uprawianie sportów zimowych milionom ludzi. Publikacja prezentuje przemianę urządzeń służących pierwotnie do przewozu towarów w nieodłączny element górskiego krajobrazu. Autor opowiada m.in., jak powstawały koleje o kilkudziesięcioletniej już tradycji: na Kasprowy Wierch, Gubałówkę w Zakopanem czy Górę Parkową w Krynicy. Opisuje także nowoczesne konstrukcje, jak np. te na Jaworzynę Krynicką czy w Świeradowie Zdroju, oraz wiele kolei krzesełkowych. Osobny rozdział poświęcony jest kolejom linowym na terenie Czech i Słowacji, tak chętnie odwiedzanych przez Polaków zarówno latem, jak i zimą. Miłośnikom techniki szczególnie warto polecić rozdziały dotyczące budowy i zasad działania kolei linowych oraz wyciągów narciarskich, a także funkcjonowania urządzeń wykorzystywanych w stacjach narciarskich.Ostatnią część książki stanowi spis wraz z fotografiami wszystkich kolei linowych (łącznie z krzesełkowymi) działających na terenie naszego kraju, zawierający ich szczegółowe dane techniczne.

Marek Baran: Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce.Historia i dzień dzisiejszy.Łódź: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński, 2010. ISBN 978-83-7729-036-1.

Publikacja prezentuje przemianę Informacje o KOLEJE LINOWE WYCIĄGI NARCIARSKIE POLSCE Historia - 2932760288 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2013-01-18 - cena 60 zł Książka Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI