Małżeństwo Klaudyny

Małżeństwo Klaudyny - Colette | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Colette
WYMIAR
6,49 MB
NAZWA PLIKU
Małżeństwo Klaudyny.pdf
ISBN
1322131580422

OPIS

Trzecia z cyklu czterech powieści opartych na motywach autobiograficznych. Owiany skandalem dziennik młodej dziewczyny z początku XX wieku.Klaudyna wychodzi za mąż za dużo starszego od siebie Renauda. Jest szczęśliwa, ale tęskni za rodzinnymi stronami i nie do końca odnajduje się w nowej sytuacji. Nudzą ją obowiązki pani domu, wizyty w teatrze, podejmowanie gości. Punktem zwrotnym tej historii będzie chwila, gdy Klaudyna pozna Rezi, żonę angielskiego oficera, z którą połączy ją przyjaźń, a potem erotyczna fascynacja. Kiedy między dwie kobiety wkroczy Renaud, sytuacja niebezpiecznie się skomplikuje...Klaudyna - choć przeobraziła się w typ literacki - jest przecież dziewczęciem nietypowym. Bez skrępowania dzieli się zaskoczeniami, jakie serwuje jej wybujała zmysłowość. Witalnością i sprytem mogłaby obdzielić batalion Gavroche'ów. Boi się tylko niani, poza tym rozdaje reprymendy na prawo i lewo: koleżankom ze szkoły, niepozbieranemu ojcu - specjaliście od ślimaków, obskakującemu ją kuzynowi, wyłaniającym się znikąd zalotnikom... A przede wszystkim żyje w niekończącym się święcie instynktów, w symbiozie z naturą, łazi po drzewach, narzeka, że nie lubi siedzieć na krześle, i nie zastanawiając się wiele, je, kiedy jest głodna.Agata Czarnacka, „Lampa"

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim.

A jednak jest najzabawniejsza, najbardziej ironiczna, iskrząca dowcipem, dająca równie dobry wgląd w życie wewnętrzne Klaudyny, co pierwszy tom, dzięki czemu możemy też przekonać się, jak bardzo bohaterka się zmieniła, jak dojrzała, kim ... Małżeństwo Klaudyny. Klaudyna odchodzi .

POWIĄZANE KSIĄŻKI