Środkowy Wschód w latach II wojny światowej. Relacje i działania polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie

Środkowy Wschód w latach II wojny światowej. Relacje i działania polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie - Krzysztof Walaszczyk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Walaszczyk
WYMIAR
4,37 MB
NAZWA PLIKU
Środkowy Wschód w latach II wojny światowej. Relacje i działania polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie.pdf
ISBN
9609940639934

OPIS

Książka, którą dostaje do ręki Czytelnik, stanowi analizę działalności polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie, poszerzoną o wiadomości z zakresu historii tych państw. Intencją autora było ukazanie złożonej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej w regionie Środkowego Wschodu, która powstała w wyniku działań militarnych w latach II wojny światowej – była efektem walki o wpływy toczonej pomiędzy mocarstwami: Wielką Brytanią, Związkiem Radzieckim, III Rzeszą oraz Stanami Zjednoczonymi. Dyplomaci przebywający na tym terenie nie byli jednak wyłącznie biernymi obserwatorami „wielkiej rozgrywki” – brali w niej czynny udział.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 7,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Relacje i działania polskich placówek dyplomatycznych i konsular-nych w Iranie, Iraku i Afganistanie, Toruń 2012. Warto również wspomnieć artykuł poświę-cony placówkom dyplomatycznym i konsularnym w czasie II wojny światowej: E.

Wydawnictwo AM - Wydawnictwo Adam Marszałek. Księgarnia internetowa merlin.pl Książka, którą dostaje do ręki Czytelnik, stanowi analizę działalności polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie, poszerzoną o wiadomości z zakresu historii tych państw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI