Pochwała nieobliczalności

Pochwała nieobliczalności - Krzysztof Karasek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Karasek
WYMIAR
12,59 MB
NAZWA PLIKU
Pochwała nieobliczalności.pdf
ISBN
8767436678499

OPIS

"Pochwała nieobliczalności"jest wyborem esejów, manifestów, polemik znanego poety i krytyka, pisanych w okresie "burzy i naporu" tzw. Nowej Fali, Tom "Poezja i jej sobowtór" był próbą sformułowania własnego programu artystycznego przez współtwórcę i uczestnika tego ruchu. Karasek, przedstawiając ewolucję swej postawy wobec świata i metod poetyckich prezentacji, sięga nie tylko do utworów najbliższego sobie pokolenia (Markiewicz, Barańczak, Krynicki, Kornhauser, Zagajewski), lecz i do doświadczeń egzystencjalnych swoich rówieśników (Stachura, Iredyński, Wojaczek). W esejach zamieszczonych w "Autopsychografii" - o charakterze estetycznym ("Obrazy i widma", "Fragment i całość") sięga też do problematyki wyraźnie autobiograficznej ("Ćwiczebna wyprawa w przeszłość", "List do młodego krytyka"). "Pochwała nieobliczalności" jest książką, bez której rekonstrukcja biografii intelektualnej pokolenia Autora wydaje się niemożliwa.

Szczególnie polecamy tę pozycję czytelnikom naszej serii: Biblioteka Mistrzów Krytyki Literackiej. Pochwała nieoblic Informacje o OUTLET Pochwała nieobliczalności.

Szczególnie polecamy tę pozycję czytelnikom naszej serii: Biblioteka Mistrzów Krytyki Literackiej. Pochwała nieoblic Pochwała.

POWIĄZANE KSIĄŻKI