Murzynek B.

Murzynek B. - Artur Daniel Liskowacki | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Artur Daniel Liskowacki
WYMIAR
3,40 MB
NAZWA PLIKU
Murzynek B..pdf
ISBN
3772330071969

OPIS

"Murzynek B." Artura Daniela Liskowackiego, autora głośnych powieści "Eine kleine" i "Mariasz", to groteskowa antyczytanka, która bezbłędnie trafia w polskie strachy i paranoje.B. to chłopak z blokowiska w jednym z polskich miast, które kiedyś polskie nie były. Ma prawie tyle lat, ile wolność jego kraju. Ale choć jest u siebie, nie może czuć się swobodnie. Wyróżniają go talent muzyczny i... kolor skóry. Tego drugiego nie ukryje. Więc ma przechlapane. Zwłaszcza gdy na lekcji polskiego przychodzi czas na lekturę znanego wierszyka o Murzynku Bambo. Matka B. zostaje nawet wezwana do szkoły na konsultacje, czy syn powinien w tych zajęciach uczestniczyć.Coraz starszy B. nieustannie boryka się z przesądami, arogancją i bezczelnością, ucieka przed przemocą. Nadejdzie jednak moment, gdy ucieczka zmieni się w walkę, a B. będzie musiał skonfrontować swą tożsamość z demonami rodzimej i... rodzinnej historii.Liskowacki portretuje nasz narodowy kolonializm osiedlowy, ale ukazuje też zmienność ról prześladowcy i ofiary, wieloznaczność kulturowych masek i pułapkę wszelkich etnicznych czy narodowych stereotypów. Mocna powieść, finezyjna i przenikliwa.

Przepis na ciasto murzynek, to sposób na zaspokojenie miłośników czekoladowych deserów. Murzynek z tego przepisu na pewno się uda ... MURZYNEK Z JABŁKAMI.

Komentarze do przepisu "MURZYNEK b.tani" Skomentuj Wróć do przepisu "MURZYNEK b.tani" ajra (2005-11-16 22:42) Ciasto naprawde tanie, łatwe w przygotowaniu i smaczne :-) adamodu (2005-12-14 20:47) Dziękuje bardzo SMACZNEGO ... Murzynek ceny ofert już od 2,59 zł ♥ Poznaj oferty na Ceneo.pl. Atrakcyjne ceny, popularne produkty i opinie użytkowników! Znajdź coś dla siebie. Murzynek.

POWIĄZANE KSIĄŻKI