Bajki Baczewskiego

Bajki Baczewskiego - Marek K.E. Baczewski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek K.E. Baczewski
WYMIAR
8,45 MB
NAZWA PLIKU
Bajki Baczewskiego.pdf
ISBN
1515498489617

OPIS

Pisarstwo Baczewskiego jest pełne paradoksów. Zdaje się bezceremonialne, dosadne, ale jednocześnie — w tych samych utworach — zdradza imponującą erudycję autora. Baczewski jest, czy też chce być, dziedzicem klasycznych i nowoczesnych arcypoetów, a przy tym występuje jako dziecko swych czasów, w których doszło do spektakularnej dewaluacji humanistycznej i artystowskiej tradycji.Baczewski zmaga się w swojej książce z dziedzictwem racjonalnej, spekulatywnej, dialektycznej filozofii, zestawia ją z narracyjną logiką bajki, wykoślawia i doprowadza do absurdu, ujawnia jej (filozofii) konwencjonalność, ale też…poetycki walor. Bo też porażki filozofii (jej ograniczenia albo jej szaleństwa) okazują się wygraną literatury.Krzysztof Uniłowski

Autor: Baczewski Marek K. E., wydawnictwo: FA-art.. Bajki Baczewskiego, Baczewski Marek K.

| FA-art.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Informacje o Bajki Baczewskiego Marek K.E.

POWIĄZANE KSIĄŻKI