Dotykając nieba

Dotykając nieba - Marta Grzebuła | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Grzebuła
WYMIAR
6,19 MB
NAZWA PLIKU
Dotykając nieba.pdf
ISBN
2877235684999

OPIS

Autorka "Dotykając nieba" Marta Grzebuła z d. Łukomska, pseudonim "Jarzębina", rodowita wrocławianka (urodzona 22 listopada 1960 roku), miłość do literatury wyniosła z domu rodzinnego. Już od wczesnego dzieciństwa wyróżniała się na tle innych dzieci, bo w przeciwieństwie do nich zamiast bawić się na podwórku wolała oddawać się pasji czytania książek, którą zaszczepili jej rodzice. Całe swoje życie związała z rodzinnym miastem: stąd pochodzą jej najpiękniejsze wspomnienia, tutaj dorastała, tu otrzymała edukację i tutaj powstawały jej pierwsze próby pisarskie. Jak sama podkreśla, pozostaje pod ogromnym wpływem poezji J. Słowackiego, A. Mickiewicza czy A. Asnyka. "Dotykając nieba" stanowi więc hołd złożony najcenniejszemu z darów - ludzkiemu życiu, jest także wyrazem miłości do miejsca swojego zamieszkania oraz zachwytu nad zjawiskiem poezji. Autorka analizując własną postawę i zachowanie innych, stara się zrozumieć świat, nie poddając go ocenie, wierząc, że cierpienie i radość nieustannie przeplatają się ze sobą.

o godzinie 17.00. Będzie to spotkanie promujące nowe wydawnictwo dęblińskiego Muzeum, pod redakcją Pawła Pawłowskiego, Andrzeja Królikowskie... Dotykając nieba - wiersz Dotykając nieba - wiersz Autor: Anonimka93.

I chyba głównie dlatego, pomijając naprawdę wspaniałą lekturę, warto po nią sięgnąć. Osobiście bardzo przeżyłam historię napisaną przez panią Martę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI