Obrazki z Nebraski

Obrazki z Nebraski - Grażyna Trela | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grażyna Trela
WYMIAR
6,37 MB
NAZWA PLIKU
Obrazki z Nebraski.pdf
ISBN
5649922939295

OPIS

Fascynujący powrót do świata, którego już nie ma.„Obrazki z Nebraski” to opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, które jak najszybciej chciały zostać nastolatkami. Ale świat wcale nie stawał się przez to prostszy, a „kosmos”, w którym żyły – bardziej zrozumiały. Historia zamyka się w jednym roku kalendarzowym – 1969, w którym Amerykanie polecieli na Księżyc, żeby zrobić tam pierwszy krok. To opowieść o miasteczku i jego mieszkańcach – Rysiu, który „pokazywał”, jego siostrze Renacie, która chciała wyjść za Włocha, o Julce, której wujek wpychał język w usta, i Pawle, który wierzył, że stanie się normalny, gdy potrąci go samochód…Grażyna Trela dała się poznać jako znakomita scenarzystka, teraz dostajemy do ręki jej powieściowy debiut, historię dla wszystkich, którzy mają ochotę zanurkować w mroczną, często absurdalną, podszytą erotycznym napięciem peerelowską przeszłość.Sławomir ShutyGrażyna Trela (ur. 1958) – wielokrotnie nagradzana scenarzystka i reżyser. Współautorka scenariuszy do filmów „Moja krew”, i nagrodzonego Srebrnymi Lwami na FPFF w Gdyni (2010) „Chrztu”. Autorka sztuki teatralnej „Żyleta” wyróżnionej na Festiwalu Nowej Dramaturgii (2006). Nagrodzona za najlepszy scenariusz na Festiwalu Filmowym w Mons (Belgia) 2011. Jako pisarka zadebiutowała zbiorem opowiadań „Dobry mężczyzna to martwy mężczyzna” (1997).

Płynęła w nich tylko strużka brudnej, podeszczowej wody. Książka Obrazki z Nebraski - Trela Grażyna Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h EBook Obrazki z Nebraski / Grażyna Trela , 21,18 zł, Nostalgiczny powrót do świata, którego już nie ma. Obrazki z Nebraski to opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, Fragment powieści „Obrazki z Nebraski" Grażyny Treli.

Ale świat wcale nie stawał się przez to prostszy, a „ Nostalgiczny powrót do świata, którego już nie ma. „Obrazki z Nebraski" to opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, które jak najszybciej chciały zostać nastolatkami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI