Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie 2

Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie 2 - Michał Wójcik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Wójcik
WYMIAR
8,50 MB
NAZWA PLIKU
Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie 2.pdf
ISBN
6796415308410

OPIS

To, że Warszawa to piękne miasto pełne magicznych zakątków, pastelowych zaułków i uroczych kontrastów wie każdy jej mieszkaniec. Przyjezdny może do tego spisu dorzucić dodatkowy atut: dumnych acz ujmujących miejscowych. Ale jest i druga strona naszej stolicy. Nie, nie chodzi o Pragie.Lustrzane odbicie Warszawy pełne jest mrocznych tajemnic. Niełatwo tam trafić. Skutecznie kryje swoje sekrety, zazdrośnie strzeże kompromitujące szczegóły. Trzeba nie lada wysiłku i sporej odwagi aby wyciągnąć je spod blichtru szklanych wieżowców i dostrzec zza fasady serdecznych uśmiechów...Ten - drugi już tom - Błyskawicznego Przewodnika Historycznego - dostarczy odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak:- Kto szalał po Warszawie w zaprzęgu czterech niedźwiedzi?- Który z warszawskich teatrów był wylęgarnią zbrodni?- Skąd poszła w eter pierwsza audycja radia Solidarność?- Czy tramwaj-widmo to tylko stołeczna "urban legend"?- Który z domowych zatargów doprowadził do narodowej zguby?- Studenci, czy chuligani? Kto wygrał wielką drakę w praskiej dzielnicy?- Dlaczego znany rzeźbiarz zabił podczas obiadu znanego malarza?- Co robił francuski arystokrata w szafie księżnej Czartoryskiej?- Dlaczego dwaj milionerzy wyczyścili z gotówki Warszawę?- Jakich bezeceństw dopuścił się lubieżny kaczor na Ursynowie?

Tytuł: Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie Autor: Wójcik Michał, Łubieński Maciej Wydawnictwo: G+J RBA ISBN: 9788375963694 Języki: polski Rok wydania: 2012 Ilość stron: 300 Format: 13.3x21.7 Oprawa: Miękka Waga: 0.57 kg Błyskawiczny przewodnik historyczny po Warszawie ... To, że Warszawa to piękne miasto pełne magicznych zakątków, pastelowych zaułków i uroczych kontrastów wie każdy jej mieszkaniec.

Data zakończenia 2017-08-02 - cena 149,99 zł To, że Warszawa to piękne miasto pełne magicznych zakątków, pastelowych zaułków i uroczych kontrastów wie każdy jej mieszkaniec. Przyjezdny może do tego spisu dorzucić dodatkowy atut: dumnych acz ujmujących miejscowych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI