Wybrzeże Bułgarii. W krainie złotych piasków. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3

Wybrzeże Bułgarii. W krainie złotych piasków. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3 - Robert Sendek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Sendek
WYMIAR
4,36 MB
NAZWA PLIKU
Wybrzeże Bułgarii. W krainie złotych piasków. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3.pdf
ISBN
7384876933118

OPIS

Wybrzeże Morza Czarnego należy do najlepiej rozwiniętych regionów Bułgarii, poza stolicą i okolicami Płowdiwu. Jednak poza często odwiedzanymi i bardzo znanymi miejscowościami nadmorskimi jest tu również wiele ciekawych miejsc, do których turyści z Polski docierają zdecydowanie rzadziej. Skalne cerkiewki w Iwanowie niedaleko Ruse, stare średniowieczne twierdze, broniące ważnych niegdyś szlaków handlowych (jak np. w Widyniu czy Ruse), przepiękne przełomy rzek o baśniowej niemal urodzie (np. przełom Iskyru czy przełom Strumy w okolicach miasta Zemen), antyczne i średniowieczne cerkwie, rzymskie łaźnie i tureckie meczety - wszystko to sprawia, iż Bułgaria jawi się jako kraj pełen atrakcji turystycznych. Zatem po podróży niezbyt komfortowymi w stosunku do oczekiwań pociągami, po przekroczeniu kilku granic z nie do końca profesjonalnymi celnikami oraz po przejechaniu nowym samochodem dróg z wybojami - wkracza się w odległy i czasem dość egzotyczny świat kultury prawosławnej, pełnej niezwykle gościnnych ludzi i wspaniałych pamiątek z bliższej i dalszej przeszłości tego pięknego kraju.Robert Sendek - slawista, którego główną fascynacją pozostają Bałkany, jako niepowtarzalny tygiel narodów, kultur, tradycji i języków. Są dla niego najważniejszym terenem wypraw i częstych wizyt, przemierzył je wszerz i wzdłuż, od Podgoricy do Bukaresztu i od Zagrzebia do Salonik. Szczególną wagę przywiązuje do wędrówek po Bułgarii, najpiękniejszym kraju na całym Półwyspie, oraz po Macedonii, będącej prawdziwym sercem Bałkanów. Jakiś czas temu obronił doktorat poświęcony bułgarskiej i macedońskiej frazeologii w kontekście bałkańskim. Pracuje w Katedrze Filologii Bułgarskiej i Macedońskiej UJ. Jest także autorem działu poświęconego Macedonii w wydanym przez Bezdroża przewodniku Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Albania.

Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3 Robert Sendek.pdf na koncie użytkownika brit87 • folder PRZEWODNIKI • Data dodania: 8 cze 2015 Szczegóły: Wybrzeże Bułgarii - Sendek Robert.

Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3 - Wysyłka 4,99 zł | BEZPŁATNIE przy zamówieniu od 69,99 zł ... Informacje o Wybrzeże Bułgarii W krainie złotych piasków ~ WAWA - 6454619071 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI