Ocalił mnie kowal

Ocalił mnie kowal - Izabela Czajka-Stachowicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Izabela Czajka-Stachowicz
WYMIAR
5,95 MB
NAZWA PLIKU
Ocalił mnie kowal.pdf
ISBN
9910954401424

OPIS

Wybucha II wojna światowa. Bella, ozdoba międzywojennych salonów Berlina, Paryżai Warszawy, trafia do getta. Dzięki staraniom męża, Jerzego Gelbarda, który przekupuje wpływowego gestapowca, tuż przed likwidacją getta w stolicy zostaje przeprowadzona do otwockiego, które rzekomo ma ocaleć. Wkrótce jednak i tutaj zaczyna się rzeź. Bella, cudem unikając kul, ukrywa się w rowie ciągnącym się wzdłuż kolczastych drutów. Tam dostrzega ją Danusia, córka kowala z pobliskiego Dobrzyńca, i pomaga uciec. Sam kowal daje Belli schronienie i melduje ją pod nazwiskiem swojej warszawskiej siostry, Stefanii Czajki. Gdy zawistny sąsiad kowala rozpozna w niej Żydówkę, obie z Danusią wrócą do Otwocka, by tam doczekać końca wojny. Mimo złowrogiej scenerii książka skrzy się humorem. Bella nie przestaje fantazjować w żadnych okolicznościach. Jest jak Szeherezada - opowiada, aby ocaleć.

Wkrótce jednak i tutaj zaczyna się rzeź. Bella, cudem unikając kul, ukrywa się w rowie ... Czy mogła przypuszczać piękna i ekscentryczna Bela, że jej świat - barwny, szalony, nieprzewidywalny, pełen spotkań z wybitnymi osobistościami ze świata kultury - skończy się w taki sposób? Nie ma już bezpiecznego i zasobnego domu, nie ma k Ocalił mnie kowal ebook: mobi (kindle), epub (ipad) Izabela Czajka Stachowicz.

Wkrótce jednak i tutaj zaczyna się rzeź. Bella, cudem unikając kul, ukrywa się w rowie ... €7.30 - Wybucha II wojna światowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI