Ilustrowany przewodnik po Wilanowie, Czerniakowie, Morysinie, Gucinie i Natolinie

Ilustrowany przewodnik po Wilanowie, Czerniakowie, Morysinie, Gucinie i Natolinie - Wiktor Czajewski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wiktor Czajewski
WYMIAR
6,56 MB
NAZWA PLIKU
Ilustrowany przewodnik po Wilanowie, Czerniakowie, Morysinie, Gucinie i Natolinie.pdf
ISBN
1079124817240

OPIS

Poznaj Wilanów z 1893 r.! Przewodnik Wiktora Czajewskiego po Wilanowie jest chyba najdokładniejszym przedwojennym opisem tej miejscowości, obecnie dzielnicy Warszawy.Zawiera historię tego miejsca, opis wszystkich pomieszczeń wraz ze znajdującymi się tam niegdyś zabytkami, często już nieistniejącymi oraz spis 1000 obrazów "galeryi willanowskiej" -niezwykle cenne źródło wiedzy o dawnej kolekcji malarstwa w pałacu.- ponad 30 rycin, głównie przedstawiających pomieszczenia i zabytki- spis 1000 obrazów z galerii- dodatkowo opis Morysina, Czerniakowa, Gucina i Natolina

Pałac myśliwski z rotundą. Pierwszy szkic pałacyku w Morysinie widać na rysunku z 1800 roku .

Fot. strona internetowa Centrum Europejskiego Natolin Zespół parkowy w Morysinie jest częścią zespołu pałacowo-ogrodowego Wilanów, wpisanego do rejestru pod numerem 639/1 w 1973 roku, uzupełnionego w 2008 roku .

POWIĄZANE KSIĄŻKI