Burza piaskowa. Libia w czasach rewolucji

Burza piaskowa. Libia w czasach rewolucji - Lindsey Hilsum | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lindsey Hilsum
WYMIAR
4,78 MB
NAZWA PLIKU
Burza piaskowa. Libia w czasach rewolucji.pdf
ISBN
7390975278085

OPIS

Obalenie Muammara Kaddafiego było jednym z przełomowych wydarzeń początku XXI wieku - najbardziej dziwaczny z arabskich dyktatorów został odsunięty przez własny naród z pomocą lotnictwa NATO. Lindsay Hilsum była naocznym świadkiem libijskiej rewolucji.Burza piaskowa jest reportażem najwyższego lotu - głęboko ludzką, wierną relacją pełną szczegółów znanych jedynie temu, kto z bliska śledził bieg wydarzeń.Lindsay Hilsum opisuje koleje niezwykłego reżimu Kaddafiego od jego zarania - kiedy Kaddafi miał prezencję, charyzmę i poparcie narodu, pozując na socjalistycznego rewolucjonistę - po masakrę w więzieniu Abu Salim i paranoiczny, skorumpowany stan, w którym znalazł się kraj pod koniec jego panowania.Sercem książki jest błyskotliwa narracja opowiadająca o tym, jak Libijczycy pokonali strach i rozczarowanie, znajdując w sobie siłę do powstania przeciwko dyktaturze...

6,4 / 10 29 ocen 5 opinii . Wydawnictwo: Sonia Draga literatura faktu .

Libia w czasach rewolucji: Tytuł oryginału: Sandstorm. Burza piaskowa. Libia w czasach rewolucji (E-book) - sprawdź opinie i opis produktu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI