Bóg wierny historii

Bóg wierny historii - Bruno Maggioni | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bruno Maggioni
WYMIAR
5,23 MB
NAZWA PLIKU
Bóg wierny historii.pdf
ISBN
5605747571146

OPIS

Oto dwa podstawowe pytania, które wciąż powracają w całej Biblii: "Kim jest Pan, jak i gdzie mogę Go spotkać? oraz "Kim jest człowiek?". Biblijne doświadczenie duchowe jest teologiczne i antropologiczne zarazem. W książce tej Maggioni przedstawia najpierw doświadczenie duchowe Starego Testamentu, pokazując, jak kształtowało się ono w różnych tradycjach historycznych, profetycznych i mądrościowych, oraz omawia wpływ wydarzeń przeżywanych przez lud na duchowość biblijną.Następnie rozważa Nowy Testament, przechodząc od objawienia Jezusa do różnych wspólnot, w których to samo doświadczenie duchowe znajduje odmienny, oryginalny wyraz.W tych różnorodnych kontekstach (judaistycznym, judaistyczno-pogańskim i hellenistycznym, w sytuacji prześladowania i marginalizacji) bogactwo Słowa okazuje swoją zdolność docierania do człowieka w jego "tu" i "teraz".

Zobacz inne Religia, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Książka Bóg wierny historii / Bruno Maggioni, Salwator, 22,84 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! Bóg wierny historii. Autor: Bruno Maggioni.

Maggioni Bruno (okładka miękkabroszurowa) Znasz ten produkt? ... Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's ... Książka Bóg wierny historii autorstwa Maggioni Bruno , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .

POWIĄZANE KSIĄŻKI