Estetyka Eduarda von Hartmanna

Estetyka Eduarda von Hartmanna - Dariusz Pakalski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dariusz Pakalski
WYMIAR
3,33 MB
NAZWA PLIKU
Estetyka Eduarda von Hartmanna.pdf
ISBN
2374010712108

OPIS

"Eduard von Hartmann często pisał o ważnych sprawach i czynił to w sposób porywający. Samo hasło "filozofia nieświadomego" wydaje się brzmieć wręcz sensacyjnie. Sugeruje ono, że chodzi tu o dociekania pionierskie w stosunku do późniejszej psychoanalizy oraz egzystencjalizmu, co rzeczywiście ma miejsce. Niewątpliwie prawdą jest, że von Hartmanna, obok Schopenhauera i Nietzschego, można byłoby zaliczyć do najważniejszych dziewiętnastowiecznych prekursorów filozofii życia, reprezentowanej w dwudziestym wieku przez takie postacie jak Dilthey, Bergson, czy też również w tajemniczy sposób zapomniany Eucken.Przedmiotem mojego zainteresowania jest estetyka von Hartmanna, fascynująca część jego filozofii, która jak dotychczas nie doczekała się w literaturze światowej żadnego opracowania monograficznego. A jest ona interesująca z bardzo ważnego powodu. Otóż stanowi jedną z nielicznych w piśmiennictwie światowym prób połączenia problematyki estetycznej i teleologicznej, dokonanej w taki sposób, jak czynił to Kant. Czy znaczy to, że von Hartmann był uczniem i kontynuatorem Kanta?"z przedmowy autora

Sugeruje ono, że chodzi tu o... Tako Książki - Nauki humanistyczne - Filozofia - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Estetyka Eduarda von Hartmanna Dariusz Pakalski Toruń 2013.

A jest ona interesująca z bardzo ważnego powodu. Otóż stanowi jedną z nielicznych w ... Eduard von Hartmann często pisał o ważnych sprawach i czynił to w sposób porywający.

POWIĄZANE KSIĄŻKI