Bajki

Bajki - Charles Perrault | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charles Perrault
WYMIAR
5,71 MB
NAZWA PLIKU
Bajki.pdf
ISBN
7560774324736

OPIS

To zbiór najbardziej znanych bajek dla dzieci: "Śpiąca królewna", "Czerwony Kapturek", "Wróżki", "Kot w butach", "Paluszek", "Sinobrody", "Kopciuszek".

To właśnie przykład alegoryczności bajek. Jakie wady piętnuje ta bajka? Bajka wyśmiewa brak krytycyzmu, samozachwyt i chęć rządzenia, nawet gdy się na czymś nie znamy i nie mamy o rządzeniu pojęcia. Bajki i baśnie towarzyszą nam od naszych najmłodszych lat - to pierwsze historie, które poznajemy.

Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza "Śpij spokojnie - średniowieczne usypianki" to autentyczne, dawne ludowe podania i legendy wraz z komentarzem historycznym. Morał bajki jest bardzo czytelny: w życiu należy kierować się skromnością i pokorą, natomiast stronić od pychy i zbytniej pewności siebie, bowiem te dwie rzeczy pozbawiają człowieka zdrowego rozsądku i mogą go doprowadzić do zguby. „Kruk i lis" (z Ezopa) - bajka o bezkrytycyzmie Bywa często zwiedzionym, Kto lubi być ... Bajki korespondują doskonale z psychologicznymi i sapiencjalnymi obserwacjami "Satyr", "Myszeis" i "Monachomachii".

POWIĄZANE KSIĄŻKI