Wróć do Sorento?...

Wróć do Sorento?... - Anna German | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna German
WYMIAR
7,82 MB
NAZWA PLIKU
Wróć do Sorento?....pdf
ISBN
9604305274921

OPIS

W 1966 roku Anna German, nazywana wówczas „Białym Aniołem polskiej piosenki”, wyjechała do Włoch, aby zrobić światową karierę. Trasa koncertowa, występy telewizyjne, festiwal w San Remo, (to wtedy narzeczony Dalidy Luigi Tenco z rozpaczy, że jego piosenka „Ciao, amore, ciao” nie przeszła do finału, popełnił samobójstwo). German wszędzie budziła zachwyt. Niewysocy włoscy konferansjerzy mieli z nią kłopot, bo przerastała ich o głowę. Jeden z nich zapytał ją nawet bezczelnie: „Ile metrów pani sobie mierzy?”. Odpaliła mu natychmiast, po włosku: „To nie istotne; ważne, że jestem wyższa od pana”. Publiczność zawyła z podziwu.Szczęście trwało kilka miesięcy. 28 sierpnia 1967 roku, wracając z koncertu, Anna German została ciężko ranna w wypadku samochodowym na autostradzie Słońca koło Bolonii. Przez siedem dni pozostawała w śpiączce. Obudziła się ale miała urazy kręgosłupa; nie było wiadomo, czy kiedykolwiek będzie jeszcze chodzić i śpiewać. Po dwóch latach trudnej, bolesnej rekonwalescencji, wróciła jednak na estradę. Stanęła przed mikrofonem prosta jak nigdy i zaśpiewała swój superprzebój, który napisała w czasie choroby „Człowieczy los”. Wkrótce ukazała się też jej książka „Wróć do Sorento?...”, w której opisała swoje przeżycia. To był bestseller. Wyrywano go sobie z rąk i dosłownie zaczytywano. Do dzisiaj przetrwało niewiele egzemplarzy.W trzydziestą rocznicę śmierci znakomitej piosenkarki Instytut Wydawniczy Latarnik postanowił wznowić jej legendarną książkę.

W 1966 roku Anna German, nazywana wówczas ?Białym Aniołem polskiej piosenki?, wyjechała do Włoch, aby zrobić światową karierę. Trasa koncertowa, występy telewizyjne, festiwal w San Remo, (to wtedy narzeczony Dalidy Luigi Tenco z rozpaczy, że jego piosenka ?Ciao, amore, ciao? nie przeszła ... W premierowej odsłonie koncertu Wroć do Sorrento w zupełnie nowym repertuarze usłyszymy Monikę Węgiel, Agnieszkę Koziarowską, Monikę Biedermann-Pers, Jakuba Oczkowskiego, Piotra Karzełka i Sergio Bettasa.Solistom towarzyszyć będzie znakomita Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko, która oczaruje nas specjalnie na ten dzień przygotowanymi utworami instrumentalnymi. Kia Sorento na Allegro.pl.

Trasa koncertowa, występy telewizyjne, festiwal w San Remo, (to wtedy narzeczony Dalidy Luigi Tenco z rozpaczy, że jego piosenka ?Ciao, amore, ciao? nie przeszła ... W premierowej odsłonie koncertu Wroć do Sorrento w zupełnie nowym repertuarze usłyszymy Monikę Węgiel, Agnieszkę Koziarowską, Monikę Biedermann-Pers, Jakuba Oczkowskiego, Piotra Karzełka i Sergio Bettasa.Solistom towarzyszyć będzie znakomita Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko, która oczaruje nas specjalnie na ten dzień przygotowanymi utworami instrumentalnymi. Kia Sorento na Allegro.pl. Najwięcej ofert w jednym miejscu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI