Mądrości rabinów

Mądrości rabinów - Philippe Haddad | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Philippe Haddad
WYMIAR
11,53 MB
NAZWA PLIKU
Mądrości rabinów.pdf
ISBN
4834689505957

OPIS

Mądrości rabinów wprowadzają nas w fascynujący świat żydowskich mistrzów i egzegetów, którzy od wieków zastanawiają się nad sensem Słowa Bożego objawionego w Piśmie Świętym - Torze.Każda litera, każde słowo i zdanie Tory były komentowane w Talmudzie i midraszach. Ale żadne rozwiązanie proponowane przez pokolenia rabinów nie jest ustalone raz na zawsze. Pismo Święte bowiem nie zostało dane tylko po to, by je studiować - ma ono pobudzać do dalszych interpretacji i nowego odczytania, zgodnie z duchem czasów.Książka rabina Philippe'a Hadada pozostaje wierna takiej interpretacyjnej tradycji. Komentując wybrane zagadnienia Biblii, Talmudu i kabały, autor przybliża nas do prawd i ducha judaizmu. Jego rozważania koncentrują się wokół czterech głównych tematów - Boga, człowieka, świata i nadziei.Jeśli dzięki prezentowanym tu refleksjom i słowom mądrości wielkich rabinów czytelnik znajdzie parę iskierek szczęścia w swoim życiu, to jak powiadają żydowscy nauczyciele: dajenu - "to nam wystarczy"!Philippe Haddad, francuski rabin, autor książek na temat judaizmu (m.in. Pour expliquer le judaisme a mes amis, 2000; La Torah, 2009).

Każda litera, każde słowo i zdanie Tory były komentowane w Talmudzie i midraszach. Mądrości rabinów wprowadzają nas w fascynujący świat żydowskich mistrzów i egzegetów, którzy od wieków zastanawiają się nad sensem Słowa Bożego objawionego w Piśmie Świętym - Torze. Każda litera, każde słowo i zdanie Tory były komentowane w Talmud... Mądrości rabinów wprowadzają nas w fascynujący świat żydowskich mistrzów i egzegetów, którzy od wieków zastanawiają się nad sensem Słowa Bożego objawionego w Piśmie Świętym - Torze.

Philippe Haddad Mądrości rabinów Wydawnictwo: Cyklady. ISBN/ISSN: 978-83-60279-50-2.

POWIĄZANE KSIĄŻKI