System. Jak mafia zarabia na śmieciach

System. Jak mafia zarabia na śmieciach - Bertold Kittel | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bertold Kittel
WYMIAR
3,78 MB
NAZWA PLIKU
System. Jak mafia zarabia na śmieciach.pdf
ISBN
2025494956314

OPIS

Śmieci - brudne pieniądze, czysty zyskReportaż śledczy o "śmieciowym" biznesie, opanowanym przez mafięMyślisz, że świat przestępczości zorganizowanej cię nie dotyczy? Sądzisz, że medialne relacje z aresztowań, zamachów, porwań i procesów to coś odległego? A czy wiesz, że prawdopodobnie każdego dnia, kiedy idziesz wyrzucić do śmietnika starannie posegregowane odpady, dajesz zarobić mafii?Gangsterzy, politycy, służby specjalne. Ogromne pieniądze zarabiane na nielegalnym składowaniu i pozbywaniu się nawet silnie toksycznych odpadów. Najpiękniejsze regiony Polski zasypywane beczkami ze znakiem trupiej czaszki.Bezsilność ludzi skazanych na sąsiedztwo dzikich wysypisk.Skażona natura i jej bezkarni niszczyciele.Dziennikarz śledczy odsłania przerażający obraz tego, jak z powodu całkowitej bierności państwa, złego prawa i korupcji czy zastraszania zwykłych ludzi mafia przejmuje rynek recyklingu.Choć cierpliwie segregujemy szkło, papier i plastik, nasze śmieci i tak ktoś pewnie wyrzuci na jedną śmierdzącą hałdę. Legalnie działające firmy, wyposażone w nowoczesne sortownie, nie mają czego sortować, bo odkąd biznes przejęli przestępcy, zbieranie odpadów przestało być opłacalne. Interesy z nimi robią nawet wielkie, globalne koncerny!Dlaczego w Polsce utylizacją odpadów zajmują się bandyci? Jak działa system, na który podatnicy wykładają miliony?To nie jest zgrabnie wymyślony thriller. To się dzieje naprawdę!

Opinie o Księgarni: Poterała . 11-10-2018 10:46.

Dodane ... dostosowanych i opartych na zainteresowaniach reklam, jak również ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym korzystaniem z naszych usług.

POWIĄZANE KSIĄŻKI