OUN i UPA pod skrzydłami III Rzeszy

OUN i UPA pod skrzydłami III Rzeszy - Adam Podhajecki | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Podhajecki
WYMIAR
11,82 MB
NAZWA PLIKU
OUN i UPA pod skrzydłami III Rzeszy.pdf
ISBN
1477716347760

OPIS

Gruntowna analiza zjawiska wojującego nacjonalizmu ukraińskiego w okresie II wojny światowej i zbadanie jego historycznych, ideologicznych i politycznych aspektów. Omówienie kwestii ścisłej współpracy nacjonalistów ukraińskich z najeźdźcą hitlerowskim i masowych eksterminacji ludności polskiej na podstawie mało znanych i często ukrywanych faktów, materiałów archiwalnych, literatury polskiej, kanadyjskiej, ukraińskiej i rosyjskiej, a także roli OUN i UPA Bandery na politycznej mapie Europy.Odradzanie się w ostatnich latach partii nacjonalistycznej na Ukrainie nie napawają nas, Polaków, optymizmem. Dlatego też znajomość złożonej problematyki integralnego nacjonalizmu ukraińskiego ma wielkie znaczenie dla zrozumienia mentalności, będącej pożywką dla szowinizmu i radykalizmu. A to pomoże wyjaśnić, jak mogło dojść do masowych zbrodni na Polakach, Żydach, Ormianach i Rosjanach popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej.

Omówienie kwestii ścisłej współprac OUN i UPA pod skrzydłami III Rzeszy. Adam Podhajecki.

Omówienie kwestii ścisłej współpracy nacjonalistów ukraińskich z najeźdźcą hitlerowskim i masowych eksterminacji ludności polskiej na podstawie mało znanych i często ukrywanych faktów, materiałów archiwalnych ... Opis: OUN i UPA pod skrzydłami III Rzeszy - Podhajecki Adam. Gruntowna analiza zjawiska wojującego nacjonalizmu ukraińskiego w okresie II wojny światowej i zbadanie jego historycznych, ideologicznych i politycznych aspektów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI