Wirtualne ciało sztuki. Ochrona i udostępnianie dzieł audiowizualnych

Wirtualne ciało sztuki. Ochrona i udostępnianie dzieł audiowizualnych - Elżbieta Wysocka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Wysocka
WYMIAR
4,34 MB
NAZWA PLIKU
Wirtualne ciało sztuki. Ochrona i udostępnianie dzieł audiowizualnych.pdf
ISBN
4163856188522

OPIS

Jak rewolucja technologiczna XX wieku głęboko przeobraziła sztukę i jak wymusiła przewartościowanie materialnej podstawy dzieła?Elżbieta Wysocka sugestywnie pokazuje zmianę tradycyjnej postaci dzieła – opartej na trwałości jego fizycznego fundamentu – na współczesne formaty cyfrowe, będące odwrotnością cech konwencjonalnych. Niezmienne pozostaje najważniejsze pytanie archiwisty – konserwatora o zachowanie tożsamości dzieła, jego niezbywalnych właściwości w procesie „przepisywania” na nowy nośnik.Podstawą proponowanej przez autorkę teorii i praktyki konserwatorskiej jest przeformułowana refleksja o sztuce.„To książka bardzo na czasie, kompetentna i frapująca.”Prof. Maryla Hopfinger-Amsterdamska

Analiza sztuki sakralnej w perspektywie jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Derridy, ale bliższym literalnemu tłumaczeniu angielskiego dissemination jako rozproszenie treści pozwalające na jej szerokie rozpowszechnianie. wirtualne ciaŁo sztuki ochrona i udostĘpnianie dzieŁ audiowizualnych. autor: elŻbieta wysocka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI