Studia nad początkami państwa polskiego. Tom III

Studia nad początkami państwa polskiego. Tom III - Gerard Labuda | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gerard Labuda
WYMIAR
4,38 MB
NAZWA PLIKU
Studia nad początkami państwa polskiego. Tom III.pdf
ISBN
7091993852894

OPIS

Tom III Studiów nad początkami państwa polskiego zbiera w jedną całość rozprawy i artykuły ogłaszane w latach 1989-2009, które można ująć w układzie chronologicznym lat 963-1002, lub tematycznym, ukazującym z jednej strony drogi rozwoju państwa piastowskiego za czasów Mieszka I z wydarzeniem docelowym, jakim było oddanie "państwa gnieźnieńskiego" pod opiekę Stolicy Apostolskiej tzw. aktem Dagome iudex, a z drugiej przekształcenie organizacji misyjnej Kościoła polskiego na metropolitalną na synodach: rzymskim w 999 r. i gnieźnieńskim w 1000 r. Ten zaś połączony był ze spotkaniem cesarza Ottona III z księciem Bolesławem Chrobrym na tzw. zjeździe gnieźnieńskim, uwieńczonym przyznaniem państwu polskiemu pełnej suwerenności w stosunkach międzynarodowych.Na podstawie "Wstępu"

Bibliogr., indeks. ISBN 978-83-63651-01-5 Spis treści: I O imionach książąt pierwszych polskich dynastii.

Tom III Studiów nad początkami państwa polskiego zbiera w jedną całość rozprawy i artykuły ogłaszane w latach 1989-2009, które można ująć w układzie chronologicznym lat 963-1002, lub tematycznym, ukazującym z jednej strony drogi rozwoju państwa piastowskiego za czasów Mieszka I z wydarzeniem docelowym, jakim było oddanie ... Książka Studia nad początkami państwa Polskiego. Tom 3 autorstwa Labuda Gerard , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .

POWIĄZANE KSIĄŻKI