Gang różowego sari

Gang różowego sari - Amana Fontanella-Khan | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Amana Fontanella-Khan
WYMIAR
5,13 MB
NAZWA PLIKU
Gang różowego sari.pdf
ISBN
6519913090957

OPIS

„Historia Różowego Gangu” to inspirująca opowieść o odwadze kobiet, ich przebudzeniu i sprzeciwie. Jak boginie z tysiącletnich mitów, Hinduski walczą dziś z demonami - przemocą, korupcją, dyskryminacją. Ich determinacja i bambusowe kije zachwiały poczuciem bezkarności w kraju, w którym ofiary przywykły do milczenia. Teraz wspólnie pokonują tysiące pojedynczych krzywd. Zmieniają Indie co dzień, nitka po nitce tkają lepszą rzeczywistość.”Paulina WilkTriumf gangu kobiet walczącego z przemocą.Sampat Pal Devi chciała się uczyć, ale w wieku dwunastu lat wydano ją za mąż za sprzedawcę lodów. Zakazano jej uczęszczania do szkoły i szybko została matką pięciorga dzieci. Ale Sampat Pal nie mogła pogodzić się z faktem, że nie ma prawa decydować o własnym życiu. Jej złość i sprzeciw wobec hinduskiemu porządkowi społecznemu uczyniły z niej szefową damskiej brygady walczącej o sprawiedliwość, która dziś zrzesza około 20 000 członkiń i jest siłą, z którą liczą się politycy.Kobiety "umundurowane" w różowe sari - ich znak rozpoznawczy - i uzbrojone w „lathi”, bambusowe kije, postawiły sobie za cel interweniowanie wszędzie tam, gdzie inne kobiety są ofiarami przemocy i niesprawiedliwości, a bierność państwa tłumaczy się tradycją.

Szczegóły . Tytuł oryginału: Pink Sari Revolution: A Tale of Women and Power in India ... "Gang różowego sari" to reportaż o Indiach, o kulturze, społeczeństwie i trudnej walce z władzą, policją i religią.

Gerard Auzet jest właścicielem rodzinnej piekarni w Cavaillon niedaleko Avinionu. Wypieka chleby drożdżowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI