Wiersze naszego dzieciństwa

Wiersze naszego dzieciństwa - Elżbieta Śmietanka-Combik (ilustr.) | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Śmietanka-Combik (ilustr.)
WYMIAR
4,21 MB
NAZWA PLIKU
Wiersze naszego dzieciństwa.pdf
ISBN
9514785110363

OPIS

Ten pięknie ilustrowany tom to zbiór najbardziej znanych utworów literackich od pokoleń czytanych polskim dzieciom.

Książka Wiersze naszego dzieciństwa pochodzi z wydawnictwa Olesiejuk. Autorami książki są Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Urszula ... Opis: Wiersze naszego dzieciństwa - Aleksander Fredro, Urszula Kozłowska, Maria Konopnicka, Elżbieta Śmietanka-Combik (ilustr.), Małgorzata Goździewicz (ilustr.) Wyjątkowy zbiór utworów napisanych z myślą o najmłodszych - klasyka poezji dziecięcej i rymowane polskie legendy opatrzone ślicznymi ilustracjami. Mam na dzieję, że planeta nie przeminie za naszego istnienia, a ten obraz z dzieciństwa przynajmniej w jakimś stopniu zostaje nieskażony w pamięci.

Dziecięce wierszyki nie muszą mieć sensu, zapełniają je zmyślone postacie i nieprawdopodobne sytuacje, są za to śmieszne, a w ich rytm można się bawić i grać w rozmaite gry. Temat: Wiersze naszego dzieciństwa Julian Tuwim Lokomotywa Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: Uch - jak gorąco! Puff - jak gorąco! Uff - jak gorąco! Wagony do niej podoczepiali Wielkie i ciężkie, z żelaza, stali, Nasze tradycje i obyczaje to nie tylko święta państwowe i oficjalne daty w kalendarzu, ale także - a może nawet i przede wszystkim - to, co przekazujemy z pokolenia na pokolenie każdego dnia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI