Radio Wolna Europa i Radio Swoboda. Lata CIA i późniejsze

Radio Wolna Europa i Radio Swoboda. Lata CIA i późniejsze - A. Ross Johnson | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
A. Ross Johnson
WYMIAR
5,33 MB
NAZWA PLIKU
Radio Wolna Europa i Radio Swoboda. Lata CIA i późniejsze.pdf
ISBN
5682653952520

OPIS

Książka przedstawia pierwszą w pełni udokumentowaną historię powstania RWE oraz dwóch pierwszych dekad jego działalności w oparciu oodtajnione i nadal tajne dokumenty rządu USA, obszerne archiwa RFE/RL wHoover Institution na Uniwersytecie Stanforda, a także polskie archiwaInstytutu Pamięci Narodowej i Archiwum Akt Nowych. Książka śledzi ewolucjęRWE jako publiczno-prywatnego partnerstwa między Centralna AgencjaWywiadowczą, Departamentem Stanu i znanymi osobistościami amerykańskimi.Wyjaśnia, dlaczego przez pierwsze dwie dekady prywatny nadawca radiowy byłpotajemnie finansowany z budżetu amerykańskiego wywiadu. Trzeba poznać tęwczesną historię, aby zrozumieć, czym było RWE i dlaczego mogło odegrać takważną role w Polsce.(fragment przedmowy do wydania polskiego)

Lata CIA i późniejsze. Radio Wolna Europa i Radio Swoboda. Lata CIA i dalsze? jest pierwszą w pełni udokumentowaną pozycją przedstawiającą kulisy powstania oraz pierwszych dwudziestu lat funkcjonowania tych rozgłośni.

Ross Johnson. Pobierz 'Radio Wolna Europa i Radio Swoboda' w formacie mobi, epub.

POWIĄZANE KSIĄŻKI