Pusty dom Sherlocka

Pusty dom Sherlocka - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,88 MB
NAZWA PLIKU
Pusty dom Sherlocka.pdf
ISBN
2066995798569

OPIS

W 1903 r. wydano opowiadanie „Pusty dom”, w którym Sherlock Holmes powraca na Baker Street 221Bi wyjaśnia swojemu wiernemu przyjacielowi, doktorowi Johnowi Watsonowi, jak upozorował własną śmierć nad wodospadem Reichenbach.W 2014 r. jesteśmy świadkami „zbrodni na pustym domu”, czyli posiadłości Undershaw,wybudowanej na zlecenie samego sir Arthura Conana Doyle’a.Dom był świadkiem powstawania wielu słynnych dzieł pisarza, w tym „Psa Baskerville’ów” i „Powrotu Sherlocka Holmesa”. Obecnie trwa wyścig między deweloperem, który kupił posiadłość i zamierza na jej terenie dokonać generalnych zmian, a organizacją Undershaw Preservation Trust (UPT), której patronuje Mark Gatiss (współautor serialu BBC „Sherlock”), stawiającej sobie za cel zachowanie i ochronę tego niezwykle ważnego dla światowej literatury budynku. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek osób z różnych krajów i kampanii prowadzonej przez UPT udało się zablokować plany dewelopera i dotychczas żadne prace nie zostały rozpoczęte.Książka stanowi zbiór opowiadań i wierszy o Sherlocku Holmesie napisanych przez jego fanów z całego świata w ramach wsparcia akcji „Ocalić Undershaw”.

W 1903 r. wydano opowiadanie Pusty dom, w którym Sherlock Holmes powraca na Baker Street 221B i wyjaśnia swojemu wiernemu przyjacielowi, doktorowi Johnowi Watsonowi, jak upozorował własną śmierć nad wodospadem Reichenbach. Powrót Sherlocka Holmesa (ang.

The Return of Sherlock Holmes) - zbiór 13 opowiadań angielskiego pisarza sir Arthura Conana Doyle'a, ilustrowany przez Sidneya Pageta w „The Strand Magazine" i Frederica Dorr Steele w „Collier's Weekly". Opublikowany był po raz pierwszy w latach 1903-1904 w obydwu angielskich gazetach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI