Z otchłani

Z otchłani - Tadeusz Płużański | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Płużański
WYMIAR
7,88 MB
NAZWA PLIKU
Z otchłani.pdf
ISBN
2394294169032

OPIS

Powieść autobiograficzna "Z otchłani" jest zapisem wspomnień jednego z Żołnierzy Wyklętych - Tadeusza Płużańskiego - więźnia dwóch systemów totalitarnych, które odcisnęły tragiczne piętno na losach Polaków w XX w. Dramatyczne wydarzenia okresu okupacji niemieckiej są w niej tylko wstępem do powojennego koszmaru, jakim był komunizm. Autor - kurier Witolda Pileckiego, sądzony i skazany na podwójną karę śmierci, zamienioną na dożywocie - próbuje rozliczyć się z demonami przeszłości, dokonać rachunku sumienia i zmusić nas do zastanowienia się nad najważniejszymi wartościami: wolnością, godnością, miłością i wreszcie uczciwością.

Zmuszeni są współpracować aby odzyskać wolność. „Echo z Otchłani" to kontynuacja powieści „Chór zapomnianych głosów", wydanej po raz pierwszy w 2014 roku. I jeżeli ktoś chciałby zaczynać przygodę z Mrozem fantastą od drugiego tomu, to z pewnością wiele straci, a jeszcze więcej nie zrozumie. Redakcja TVP VOD.

Mamy klasykę: ona piękna i zdradzona, on przystojny i z tajemniczą przeszłością. "Z otchłani" pokazuje pełniejszy jej obraz, z jej słabościami, niedoskonałościami, marzeniami i szeroką gamą uczuć, kłębiących się w jej sercu wskutek nowych życiowych okoliczności. Nie mogę powiedzieć, żebym polubiła Kaśkę tak bardzo, jak Sarę - introwertyczną, artystyczną duszę. Z otchłani.

POWIĄZANE KSIĄŻKI