Polaroidy z zagłady

Polaroidy z zagłady - Paweł Paliński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Paliński
WYMIAR
5,3 MB
NAZWA PLIKU
Polaroidy z zagłady.pdf
ISBN
6741402818023

OPIS

Kiedy przychodzi zbyt wcześnie, przynosi cierpienie. Co jednak, jeśli nadejdzie za późno?Opowieść o śmierci zawsze jest historią o samotności.Teresę Szulc opuścili wszyscy. Podobnie jak jej miasto i wszystkie miejscowości w okolicy. Czy jednak naprawdę jest sama? Co można uczynić, kiedy zostało się ostatnim człowiekiem – w S., w Polsce, na Ziemi? Pozostaje walka o przetrwanie.Powieść Pawła Palińskiego lokuje się na przecięciu kulturowych i popkulturowych dróg. Realizm McCarthy’ego spotyka się tu z oryginalnością narracyjną World War Z, chłodna bezwzględność Sartre’a z emocjonalnym okrucieństwem Kirkmana i jego Żywych trupów, a estetyka Romero z filozofią Derridy. Żyjemy w epoce końca czasów – nawet jeśli ten koniec jest jednocześnie początkiem nieznanego.

Cegłowska 16/2 01-803 Warszawa tel. 22 834 18 25 e-mail: ... Niedogodności nie zmieniają jednego prostego faktu - Polaroidy z zagłady okazały się kawałkiem bardzo porządnej literatury postapokaliptycznej, biorącej na tapetę ludzkie uczucia i lęki w obliczu samotności w pustym świecie.

A potem, pewnego dnia dzwoni ... Polaroidy z zagłady . Paweł Paliński.

POWIĄZANE KSIĄŻKI