Umysł i kultura

Umysł i kultura - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,94 MB
NAZWA PLIKU
Umysł i kultura.pdf
ISBN
2941941252117

OPIS

Niewątpliwie w przypadku tak złożonego problemu, jaki podejmują autorzy pracy – a jest nim „kultura” jako wytwór człowieka/jego umysłu, a zarazem „człowiek/jego umysł” jako wytwór kultury – badania tego rodzaju są niezbędne. Praca właśnie je oferuje. Zasadniczo jest ona pomyślana jako studium interdyscyplinarne, na co wskazują, choć nie wprost, redaktorzy, wymieniając dyscypliny reprezentowane przez poszczególnych autorów. Znajduję w niej także próby (poznawczo interesujące) o charakterze namysłu multidyscyplinarnego, co wydaje się oczywiste, albowiem niektóre z tych podejść czynione są z perspektywy dyscyplin, które (jak np. najnowsza antropologia czy kognitywistyka) pojawiły się jako niemalże naturalny efekt tendencji do uprawiania nauki w – jeśli tak można rzec – paradygmacie multidyscyplinarności. Przyjmuję założenie redaktorów (i autorów) książki, że oferowana przez nią perspektywa „multidyscyplinarnych analiz”, choć ukryta, powinna „ujawnić się na horyzoncie czytelnika”. Liczę, że trafi ona do takich czytelników.dr hab. Lech Zdybel, prof. nadzw. UMCS

Niewątpliwie w przypadku tak złożonego problemu, jaki podejmują autorzy pracy - a jest nim „kultura" jako wytwór człowieka/jego umysłu, a zarazem „człowiek/jego umysł" jako wytwór kultury - badania tego rodzaju są niezbędne. Praca właśnie je oferuje. Niewątpliwie w przypadku tak złożonego problemu, jaki podejmują autorzy pracy - a jest nim „kultura" jako wytwór człowieka/jego umysłu, a zarazem „człowiek/jego umysł" jako wytwór kultury - badania tego rodzaju są niezbędne.

Tematem książki są zagadnienia zbiorowych wyobrażeń o narodach, które scharakteryzowano jako konceptualizacje kulturowe i opisano pod względem ich ... Niewątpliwie w przypadku tak złożonego problemu, jaki podejmują autorzy pracy - a jest nim „kultura" jako wytwór człowieka/jego umysłu, a zarazem „człowiek/jego Informacje o Umysł i kultura - 7860888875 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-04-26 - cena 40,73 zł Umysł i kultura tylko w CDP.PL za 13,24 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI