Zintegrowana opieka zdrowotna

Zintegrowana opieka zdrowotna - Iga Rudawska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iga Rudawska
WYMIAR
8,96 MB
NAZWA PLIKU
Zintegrowana opieka zdrowotna.pdf
ISBN
9715363043614

OPIS

Publikacja jest jedyną tego typu pozycją na rynku, w której kompleksowo omówiono zagadnienie integrowania procesu świadczenia usług opieki zdrowotnej oraz obsługi pacjenta w modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Opracowanie zawiera:przesłanki wprowadzania modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej,uzasadnienie tego modelu z perspektywy teorii nauk ekonomicznych,dyskusję nad metodami i narzędziami tytułowego rozwiązania,nowatorskie, relacyjne ujęcie obsługi pacjenta,propozycję modelu oceny jakości obsługi pacjenta w zintegrowanej opiece zdrowotnej.Swoim wywodem autorka otwiera dyskusję nad możliwością jednoczesnego podnoszenia jakości obsługi pacjenta i realizowania celów efektywnościowych stawianych przed systemami ochrony zdrowia. Proponuje relacyjne ujęcie obsługi pacjenta w perspektywie sieci współpracy podmiotów leczniczych, w tym - oparte na oryginalnych badaniach empirycznych - narzędzia oceny i pomiaru jakości tej obsługi.Adresaci:Adresatami publikacji są zarówno pracownicy naukowi zajmujący się problematyką ekonomiki zdrowia i marketingu relacji w opiece zdrowotnej, studenci uczelni ekonomicznych różnych form kształcenia, jak i decydenci w systemie ochrony zdrowia oraz lekarze i menedżerowie kierujący podmiotami leczniczymi."Jest to owoc gigantycznej pracy. Jest napisana bardzo dobrym, dojrzałym językiem, styl znakomity, widać doświadczenie pisarskie Autorki, lektura wciąga czytelnika, w żadnym miejscu nie jest nużąca (...). Można tylko wyrazić żal, że takie dzieło nie ukazało się wcześniej, wtedy gdy pracowano nad reformą ochrony zdrowia. (...) Książka powinna być obowiązkową lekturą dla lekarzy, menedżerów ochrony zdrowia, pracowników NFZ, oczywiście dla studentów kierunków zarządzania w ochronie zdrowia oraz - chyba przede wszystkim - dla obecnych i przyszłych ministrów i wiceministrów resortu zdrowia".Prof. zw. dr hab. Jerzy Żyżyński

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! zintegrowanej opieki zdrowotnej poświęcono już wiele prac, szczególnie w 6literaturze anglojęzycznej, o tyle zagadnienie jakości obsługi pacjenta w kontekście tego modelu funkcjonowania opieki jest słabo rozpoznane. Zintegrowana opieka zdrowotna | | KSIĄŻKI \ Nauka \ Prawo | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek Informacje o Zintegrowana opieka zdrowotna - 8708319050 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-01-08 - cena 59 zł Opieka koordynowana,według propozycji resortu zdrowia, to systemowe rozwiązanie, w którym lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (poz), dysponując poznaczonymi na to środkami finansowymi, będzie mógł nimi samodzielnie zarządzać w celu uzyskania konsultacji ze strony innych specjalistów..

Opracowanie zawiera:* przesłanki wprowad prawa do świadczeń zdrowotnych, deklaracji w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ), swojego miejsca na liście oczekujących na poradę lekarską czy przyjęcie do szpitala (w zakresie niektórych świadczeń). W serwisie skorzystasz również z prostej wyszukiwarki placówek, w których otrzymasz pomoc medyczną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Publikacja jest jedyną tego typu pozycją na rynku, w której kompleksowo omówiono zagadnienie integrowania procesu świadczenia usług opieki zdrowotnej oraz obsługi pacjenta w modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI