Siedem kamyków wiary

Siedem kamyków wiary - ks. Stefan Radziszewski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Stefan Radziszewski
WYMIAR
8,48 MB
NAZWA PLIKU
Siedem kamyków wiary.pdf
ISBN
6102894487648

OPIS

Stajesz się tym, co czytasz…A czytać można wszystko:poezję i prozę,dramat i esej,dzieła klasyczne i dziełka brukowe.Pamiętniki, ogłoszenia i anonse.Romans wampiryczny i kryminał polityczny…Literacki zawrót głowy!Wydaje się, iż cały ten literacki galimatias posiada jeden jedyny cel: oddalić człowieka od Księgi, która daje życie…? Od Tego, który jest Autorem prawdziwego szczęścia? I dlatego właśnie teologia literatury, to znaczy czytanie tekstów literackich z wiarą w sercu. Z pamięcią o dewizie teologa: „Wiara dyskretna: tak. Wiara wstydliwa: nie”.W niniejszym tomie pomieszczono cztery szkice z teologii literatury, rozważanie drogi krzyżowej, humoreskę o acedii oraz scenariusz sztuki apokryficzno-parafialnej. Idziemy na spotkanie z wielkimi mistrzami (Badeni, Bryll, Hartwig, Herbert, Kierkegaard, Knabit, Stachura, Wencel, Wojtyła), tymczasem – pomimo naszego bełkotu niewiary i ciemności rozpaczy – naprzeciw nam wychodzi Ten, który jest Dawcą wiary. I tylko Jego słowo ma moc…

Stajesz się tym, co czytasz A czytać można wszystko: poezję i prozę, dramat i esej, dzieła klasyczne i dziełka brukowe. Pamiętniki, ogłoszenia i anonse.

Wydaje się, iż cały ten literacki galimatias posiada jeden jedyny cel: oddalić człowieka od Księgi, która daje życie…? Od Tego, który jest Autorem prawdziwego szczęścia? I dlatego właśnie teologia literatury, to znaczy czytanie tekstów literackich z wiarą w sercu. Wydaje się, iż cały ten literacki galimatias posiada jeden jedyny cel: oddalić człowieka od Księgi, która daje życie…? Od Tego, który jest Autorem prawdziwego szczęścia? I dlatego właśnie teologia literatury... Strona główna > Religie / Etyka > Siedem kamyków wiary. Z teologii literatury Zobacz większe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI