Mały Książę

Mały Książę - Antoine de Saint-Exupery | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Antoine de Saint-Exupery
WYMIAR
4,33 MB
NAZWA PLIKU
Mały Książę.pdf
ISBN
6006884987593

OPIS

Mały Książę - książka Antoine de Saint-Exupéry została przetłumaczona na ponad 270 języków i należy do klasyki literatury światowej.Książka opowiada o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Za postacią głównego bohatera skrył się sam autor. Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą powrotem do tematów, które zawsze dla niego były istotne.

Do cech typowo baśniowych należy zaliczyć takie cechy książki, jak np. narracyjny schemat charakterystyczny dla konwencji baśniowej: bohater-dziecko wyrusza w podróż, by poznać świat i przejść próbę charakteru. Wąż - Mały Książę poznaje węża, gdy po raz pierwszy zjawia się na pustyni.

Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał. Mały Książę, który obserwował formowanie się olbrzymiego pąka, przeczuwał, że wyłoni się z niego cudowne zjawisko, ale kwiatek bez końca przygotowywał się w zaciszu swego zielonego pokoiku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI