Widmo kapitału

Widmo kapitału - Joseph Vogl | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Vogl
WYMIAR
4,73 MB
NAZWA PLIKU
Widmo kapitału.pdf
ISBN
8138518039924

OPIS

Czy irracjonalne wybuchy kapitału to tylko szczególne przypadki regularnych procesów zachodzących w systemie gospodarki kapitalistycznej? Czy rozróżnienie na to, co racjonalne i to, co irracjonalne w ogóle do opisu działania tego systemu? Czy racjonalność ekonomiczna nie działa siłą swojego własnego nierozumu? I czy w ogóle ten system działa skutecznie i racjonalnie?Rynek kontraktów terminowych i derywatów opiera się dziś na niewyczerpanych zasobach tego, co będzie w przyszłości. A tu w sercu systemu działa niestabilność i niepewność. Tutaj przyszłość atakuje dzień dzisiejszy. Oto widmo kapitału.Najbardziej wpływowy niemiecki deleuzjanista to berliński filolog, Joseph Vogl.„Der Tagesspiegel”Niemal wszystko, co pisze Vogl, naprawdę elektryzuje.„Frankfurter Allgemeine Zeitung”Wspaniały esej, który na długą wstrząśnie wiarą w bezalternatywność kapitalistycznej ekonomii.„Frankfurter Rundschau”To ni mniej ni więcej jak frontalny atak na kapitalistyczne mity i doryckie kolumny nauk ekonomicznych. Vogl pisze w sposób elegancki i z retoryczną namiętnością.„Die Zeit”Joseph Vogl (1957) - wykłada literaturę niemiecką, kulturoznawstwo i medioznawstwo na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, visiting professor na Princeton University. Autor niemieckich przekładów głównych dzień najnowszej filozofii francuskiej (Deleuze, Lyotard) i licznych książek, m.in. Politische Zoologie (2007), Für Alle und Keinen (2009), Figuren der Gewalt (2014).

To ni mniej ni więcej jak frontalny atak na kapitalistyczne mity i doryckie kolumny nauk ekonomicznych. Vogl pisze w sposób elegancki i z retoryczną namiętnością.

Księgarnia internetowa merlin.pl Widmo kapitału | | | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek. [email protected] 42 231-39-01 Książka - Widmo kapitału - autorstwa - Joseph Vogl - w Księgarni Medycznej PZWL.

POWIĄZANE KSIĄŻKI