Uczeń Gutenberga

Uczeń Gutenberga - Alix Christie | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alix Christie
WYMIAR
7,24 MB
NAZWA PLIKU
Uczeń Gutenberga.pdf
ISBN
2885234171519

OPIS

Udany debiut literacki traktujący o jednym z najbardziej doniosłych wydarzeń w historii - początkach sztuki drukarskiej w średniowiecznych Niemczech.Opowieść o wynalazkach, intrydze i zdradzie.Młody, ambitny Peter Schoeffer pracuje jako skryba w Paryżu. Gdy sukces zawodowy zdaje się w zasięgu ręki, przybrany ojciec Petera, majętny kupiec i sprzedawca ksiąg nazwiskiem Johann Fust, niespodziewanie nakazuje mu wrócić do przeżartej przez korupcję i dręczonej niekończącymi się waśniami Moguncji. Ma tam poznać "nadzwyczajnego człowieka".Johann Gutenberg, niepokorny, zgryźliwy wynalazca, opracował rewolucyjną - a zdaniem niektórych bluźnierczą - metodę produkcji ksiąg: urządzenie nazwane przez niego prasą drukarską. Fust, który wspiera wynalazcę finansowo, żąda, by Peter został uczniem Gutenberga. Niezadowolony, że musi porzucić prestiżową karierę skryby, Peter staje sie adeptem "najczarniejszej ze sztuk".W miarę jak poznaje jej tajniki, rośnie jego podziw dla Gutenberga i oddanie, z jakim poświęca się ich śmiałemu przedsięwzięciu: stworzeniu drukowanych kopii Biblii. Jednak gdy nad warsztatem zbiorą się czarne chmury, Peter będzie musiał wybierać pomiędzy dwoma mentorami - hojnym Fustem a kreatywnym, nieprzewidywalnym Gutenbergiem, który zachęca Petera do rozwijania swoich umiejętności.Stojąc pomiędzy geniuszem a kupcem, starym a nowym porządkiem, Peter będzie musiał pracować ramię w ramię z podziwianymi przez siebie ludźmi, by przezwyciężyć piętrzące się trudności i wygrać starcie, które zmieni bieg historii... oraz nieodwracalnie przeobrazi ich wszystkich.

Konkretna opowieść o wynalazku druku Gutenberga została poprowadzona na misternie skonstruowanym tle historycznym. Opinie o książce - Uczeń Gutenberga Mamut Przeczytane: 2015-08-15 , Ocena: 5, Przeczytałam , Wyzwanie 2015 z historią w tle , WYZWANIE 2015-52 książki , (Kliknij aby rozwinąć opinię) Młody skryba zostaje uczniem Jan Gutenberga, wynalazcy o dość trudnym charakterze. „Uczeń Gutenberga" jest dla jej autorki Alix Christie powieścią bardzo osobistą. W historii o powstaniu prasy drukarskiej wykorzystała własne doświadczenia.

Autorka urodzona w tak zwanej Dolinie Krzemowej (widmo Steve'a Jobsa pojawia się po raz kolejny) zaczęła zajmować się drukarstwem już w wieku 16 lat. W końcu otworzyła ... Najważniejszy wynalazek w historii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI