Odbicia

Odbicia - Aneta Modelska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aneta Modelska
WYMIAR
12,37 MB
NAZWA PLIKU
Odbicia.pdf
ISBN
5069301708822

OPIS

Chwila po zmierzchu, Paweł wchodzi do knajpy. Przy jednym ze stolików siedzi sześć osób. Trzy kobiety, trzech mężczyzn, w tym jedna para: facet, który dominuje i kobieta o zaniedbanych włosach i paznokciach. „Ładna” – myśli Paweł. Ta kobieta to Milena. Slawistka, tłumaczka. Mieszka w małym mieszkaniu z dużym balkonem. Od kilku dni ma chandrę nie do opanowania, ale Paweł o tym nie wie. Dla niego ta kobieta to Anna. Anna zginie niebawem w wypadku samochodowym - tak zdecydował. Facet, który dominuje będzie cierpiał. Paweł nie wie, że imię, które mu nada - Marek - jest prawdziwe. Trafił przypadkiem, ale to nie ostatni raz, gdy fikcyjne i realne życia pomieszają się ze sobą, by tworzyć wielowymiarowe i wieloznaczne odbicia.Akcja książki rozgrywa się na kilku poziomach. Paweł pisze powieść o sześciu przypadkowo zobaczonych osobach. Równolegle z wymyślanym na bieżąco światem fikcyjnych postaci poznajemy realne losy ich pierwowzorów. Każda postać ma jakby dwa życia, które się splatają. Co zatem jest bardziej realne? Tak zwana realność czy fantazmat? To co społeczne, czy to co psychiczne? Kolejne warstwy narracji to skrawki świata bawiącego się w demiurga Pawła oraz niezwykła biografia samej autorki, która splotła się z fikcją w sposób niezamierzony i nieoczekiwany...„Odbicia” to nie tylko postmodernistyczna gra w metafikcję, ale także obfitująca w dramatyczne zwroty akcji, wycyzelowana, mozaikowa opowieść o dokonywaniu wyborów oraz możliwych i niemożliwych do kontrolowania emocjach. To intrygujący głos na temat współczesności i ram, jakie wyznacza ona ludzkiej tożsamości i międzyludzkim relacjom.Aneta Modelska-Lemke urodziła się w 1966 roku w Bochni. W czasie studiów w Krakowie była aktywnie zaangażowana w podziemny ruch wydawniczy. Od 2003 roku mieszkała na stałe za granicą: w Bośni i Hercegowinie, potem we Francji. Pisać zaczęła późno – w roku 2011 zadebiutowała kryminałem „List, który przyszedł za późno”.Wcześniej, w 2006 roku w Sarajewie, rozpoczęła powieść „Odbicia”, którą ukończyła dwa lata później w Paryżu. Zmarła nagle i niespodziewanie w Warszawie 27 sierpnia 2013 roku.

- promień niebieski oznaczony numerem 1), 2) zjawiskiem odbicia i specyficznym załamaniem światła - w którym kąt załamania jest równy 90, a promień załamany „ślizga się" po granicy ośrodków - wtedy, gdy α = α (Rys. 1. Używanie pola tekstowego.

Niestety są jednak takie noworodki, którym przychodzi to z trudem. Odbicia - polski serial obyczajowy wyprodukowany w 1989 roku przez Centralną Wytwórnię Programów i Filmów Telewizyjnych Poltel. Odbicia: Gatunek fabularny Kraj produkcji Polska: Oryginalny język polski Główne role Beata Rakowska Tomasz Dutkiewicz: Liczba odcinków 7 Produkcja Produkcja Poltel: Cały krajowy program odbudowy, który negocjowaliśmy w UE, jest ważnym komponentem programu odbicia gospodarczego po Covid-19; w procesie ratyfikacji jesteśmy wraz z kilkunastoma krajami na początku całej tej drogi, jestem przekonany, że spokojnie ją przejdziemy - mówił premier Mateusz Morawiecki. Odbicie - film z 2008 Tę stronę ostatnio edytowano 7 lut 2021, 19:19.

POWIĄZANE KSIĄŻKI