Bogactwo i nędza. Nowe wydanie na potrzeby XXI wieku

Bogactwo i nędza. Nowe wydanie na potrzeby XXI wieku - George Gilder | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
George Gilder
WYMIAR
5,40 MB
NAZWA PLIKU
Bogactwo i nędza. Nowe wydanie na potrzeby XXI wieku.pdf
ISBN
3040004238593

OPIS

W ostatnim dziesięcioleciu Stany Zjednoczone stały się arena klasycznego konfliktu pomiędzy siłami przedsiębiorczego kapitalizmu a siłami instytucji gospodarczego i politycznego establishmentu przypisującymi sobie coraz większą cnotę, wiedzę i pozycję polityczną. Pierwsza z nich odżywia się zyskami z przedsiębiorczości powstającymi w dobrowolnym procesie wymiany; druga żyje z ekonomicznych rent, regulacji i przywilejów danych jej przez Departament Skarbu, FED i Biały Dom.Z żadnego innego obszaru amerykańskiej gospodarki przedsiębiorca nie został tak gruntownie wypędzony jak z terytorium opanowanego przez wielkie banki i ich rządowych twórców i protektorów. Współczesna teoria finansów, która całkowicie zdominowała ten establishment, znajduje się we władaniu hipotezy „efektywnego rynku”. Głosi ona, że na rynkach finansowych coś takiego jak przedsiębiorczość jest niemożliwe.George Gilder

Oprawa miękka: Wydanie: pierwsze: ISBN: 978-83-645-9909-5: EAN: 9788364599095: Liczba stron: 574: Format: 150x210mm: Cena ... Bogactwo i nędza. Nowe wydanie na potrzeby XXI wieku ; Skip to the end of the images gallery.

Socjolog z wykształcenia, ekonomista z przekonania, Gilder obala mity związane z tzw. bogactwem, ukazując źródła nę Bogactwo i nędza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI