Autoportret z samowarem

Autoportret z samowarem - Krzysztof Beśka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Beśka
WYMIAR
4,40 MB
NAZWA PLIKU
Autoportret z samowarem.pdf
ISBN
9177702911583

OPIS

Znany autor powieści kryminalnych na tropie jednejz największych zagadek pierwszej połowy XX wieku.W trakcie czytania tej książki trzeba zachować ostrożność – powieściowa akcja może wciągnąć jak nurt rwącej rzeki i zmusić do lektury jednym tchem.Leszek BugajskiWiosna 1938 roku. Antek przygotowuje się do matury w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Batorego w Warszawie. Nie wie jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać, choć wiele osób przekonuje go, że ma talent aktorski.Pewnego dnia Antek wraz z kolegami postanawia odwiedzić dom schadzek. Niestety, na podejrzany przybytek rozkoszy ma miejsce nalot policji, co pociąga za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Od tej chwili w życiu bohatera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jego ojciec zostaje aresztowany pod zarzutem działalności antypaństwowej, a sąsiedzi z kamienicy przestają odpowiadać na pozdrowienia. Wreszcie ktoś uniemożliwia chłopcu wyjście na egzamin maturalny…Komu zawinił skromny urzędnik i jego syn? By dotrzeć do prawdy, bohater będzie musiał zawrzeć sojusz z artystą-ekscentrykiem, Maksymilianem Winterem, w którym czytelnik z łatwością dostrzeże rysy pewnego znanego, polskiego twórcy. Wkrótce okaże się, że sprawa ma drugie, a nawet i trzecie dno, i jest konsekwencją wydarzeń, do których doszło ponad dwadzieścia lat wcześniej w Rosji ogarniętej gorączką rewolucji lutowej i październikowej.

Inne dokumenty: Cykl: Autoportret z samowarem, BEŚKA KRZYSZTOF, B, EBooki, kufajka Autoportret z samowarem book. Read reviews from world's largest community for readers.

Została wydana w roku 2015. Natomiast dokładną premierę miała w 2015-03-11 Co więcej, książka Autoportret z samowarem wpisuje się w gatunek Literatura Piękna Znany autor powieści kryminalnych na tropie jednej z największych zagadek pierwszej połowy XX wieku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI