Papież Franciszek: dokąd prowadzi Kościół?

Papież Franciszek: dokąd prowadzi Kościół? - Victor Manuel Fernandez | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Victor Manuel Fernandez
WYMIAR
11,41 MB
NAZWA PLIKU
Papież Franciszek: dokąd prowadzi Kościół?.pdf
ISBN
3924844528382

OPIS

„Łagodna rewolucja” zapoczątkowana przez Franciszka delikatnie zmienia, a raczej wstrząsa Kościołem. Papież „z końca świata” od początku swojego pontyfikatu wywiera wyjątkowy wpływ na wspólnotę katolicką. Ten wpływ można krótko opisać w następujący sposób: po pierwsze Ewangelia, a dopiero potem zasady moralne. Czyli należy przede wszystkim dążyć do tego, by każdy człowiek poczuł obejmującą bliskość i zrozumienie Boga.W trakcie interesującej rozmowy z Paolem Rodarim, Monsinior Víctor Manuel Fernández, teolog bliski papieżowi Bergoglio, w szczegółowy sposób porusza najważniejsze z wyzwań obecnego pontyfikatu: relacje między zwiastowaniem boskiego miłosierdzia a wymaganiami etycznymi, potrzebę Kościoła, który wychodzi„poza” swoje instytucjonalne struktury i pozostaje w ciągłej misji, opory środowisk kościelnych wobec oryginalnych propozycji wysuwanych przez Franciszka oraz świadomość „ludu Bożego” tak mocno zakorzenioną w umyśle południowoamerykańskiego papieża.Książka wyjątkowa, która opowiada o papieżu Franciszku i tłumaczy go, słowami najbliższego mu przyjaciela, doradcy i teologa. Tłumaczona na kilkanaście języków.(Od redakcji)

W 2016 r. rozpoczął się czwarty rok pontyfikatu papieża Franciszka. Informacje o Papież Franciszek: dokąd prowadzi kościół? [Fernan - 6971716416 w archiwum Allegro.

Jorge Mario Bergoglia na papieża. Dokąd prowadzi Kościół papież Franciszek? „Normą jest tylko Bóg, Jego przykazania i nauczanie Chrystusa" ... Papież Franciszek przepraszał za ten czyn i zapowiedział, że figurki pogańskiej bogini wrócą na ołtarz do kościoła na mszę św.

POWIĄZANE KSIĄŻKI