Globalna wojna z chrześcijanami

Globalna wojna z chrześcijanami - John L. Allen Jr | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
John L. Allen Jr
WYMIAR
10,32 MB
NAZWA PLIKU
Globalna wojna z chrześcijanami.pdf
ISBN
1219536403809

OPIS

Chrześcijanie są obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. 80% wszystkich działań skierowanych przeciwko religii wymierzona jest właśnie w chrześcijan.Prześladowania to nie tylko okrucieństwa, których dopuszcza się tzw. Państwo Islamskie w Syrii i Iraku.Od Indii po Meksyk i od Nigerii po Białoruś chrześcijanie padają ofiarami represji władz państwowych, partyzantów, bojówek, narkotykowych bossów i organizacji przestępczych. W wielu miejscach ich wyłączną winą jest to, że jako jedyni bronią praw człowieka, troszczą się o najuboższych, sprzeciwiają się bezprawiu i wyzyskowi.Globalna wojna z chrześcijanami to najbardziej aktualny obraz prześladowań dostępny w języku polskim.John L. Allen Jr.jest najlepszym w historii korespondentem watykańskim piszącym w języku angielskim, jak ocenia go G. Weigel, autor biografii Jana Pawła II Świadek nadziei. Allen współpracuje z Boston Globe, portalem Crux oraz CNN. Opublikował dziewięć książek, w tym biografię papieża Benedykta XVI.

jest dziennikarzem specjalizującym się w sprawach Kościoła katolickiego. Współpracuje m.in.

Właściwa wojna ma jednak postać Chrześcijanie są obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. 80 % wszystkich działań skierowanych przeciwko religii wymierzona jest właśnie w chrześcijan.

POWIĄZANE KSIĄŻKI