Genialni. Lwowska szkoła matematyczna

Genialni. Lwowska szkoła matematyczna - Mariusz Urbanek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mariusz Urbanek
WYMIAR
8,14 MB
NAZWA PLIKU
Genialni. Lwowska szkoła matematyczna.pdf
ISBN
3335052144914

OPIS

Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną. Współpracując ze sobą, bądź rywalizując, przeciwstawiając matematykom z Warszawy i Krakowa, dokonali wielu odkryć, zdobyli sławę, zaszczyty i zrobili międzynarodowe kariery wykładowców, a Ulam zostałwspółtwórcą pierwszej bomby atomowej. Ich burzliwe losy, osiągnięcia, kariery naukowe i pozanaukowe, dramatyczne dzieje kończące się w wielu przypadkach śmiercią od kul hitlerowskich okupantów, opisuje Urbanek na tle zmieniającego się życia politycznego i kulturalnego Polski w czasie dwudziestolecia międzywojennego, w trakcie i po II wojnie światowej.

Lwowska szkoła matematyczna. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Lwowska szkoła matematyczna Zobacz więcej Ulubione Kult prymitywnej siły, nienawiść do ludzi (bo miłość bliźniego to wynalazek żydowski) i uwielbienie maszyn do zabijania stworzyły nową religię, która miała trzech bogów: boga krwi, boga broni i boga kłamstwa. Napisz recenzję o produkcie: Genialni.

Losy Stefana Banacha, Hugona Steinhausa, Stanisława Ulama, Stanisława Mazura łączą się z okrutną historią. Genialni. Lwowska szkoła matematyczna - opis ebooka .

POWIĄZANE KSIĄŻKI