I była miłość w getcie

I była miłość w getcie - Marek Edelman | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Edelman
WYMIAR
10,18 MB
NAZWA PLIKU
I była miłość w getcie.pdf
ISBN
2682813254412

OPIS

„Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego zrobisz wszystko, a on dla ciebie. I to jest miłość” – pisał Marek Edelman, jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim. W rozmowie z Paulą Sawicką przywołuje najintymniejsze chwile z życia swoich przyjaciół, znajomych, niekiedy zupełnie obcych ludzi. Wypływa z nich uniwersalne przesłanie: to uczucie pokonuje wszystko, pozwala na szczęście, wyzwala od strachu, także przed śmiercią.„I była miłość w getcie”, historia opowiedziana prosto i bez patosu, w przejmujący sposób dotyka jądra człowieczeństwa.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy. Gościem honorowym był pisarz Józef Hen. "I była miłość w getcie" - najnowsza książka zbierająca wspomnienia Marka Edelmana - pokazuje zupełnie inną od dotychczas znanej stronę życia w getcie.

Autor: Marek Edelman Zmarły w 2009 roku Marek Edelman był ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim. Przed swoją śmiercią odpowiedział na pytanie, czy w getcie była miłość i jak ona się przejawiała.

POWIĄZANE KSIĄŻKI