Carolus Victor

Carolus Victor - Hubert Jarzębowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hubert Jarzębowski
WYMIAR
12,36 MB
NAZWA PLIKU
Carolus Victor.pdf
ISBN
8508690780970

OPIS

Tatry przełomu XIX i XX wieku. Ku wierzchołkowi niezdobytego Szpiczastego Szczytu zwrócone są oczy młodych adeptów wspinaczki, złączonych silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej i później braterstwem Liny (nie da się przecenić znaczenia wdzięków młodej panny Liny Konopnickiej dla rozwoju taternictwa). W stronę wierzchołka z największą tęsknotą patrzy Karol, niezwykły wspinaczkowy talent swoich czasów, maminsynek i domniemany niemiecki szpieg. Spogląda również w stronę Liny, ale tylko, gdy nie widzi go matka...Czy walka o sławę i serce pięknej dziewczyny będzie uczciwa, czy konkurenci uciekną się do haniebnej Metody K? Jak nie dać się zmanipulować demonicznemu reporterowi „Przeglądu Kucharskiego”, zachować twarz, nie zawieść matki i rodaków? Czy góry wyzwalają w ludziach tylko to, co najlepsze? Czym jest zwycięstwo? No i wreszcie: kto stoi za tajemniczą śmiercią rzeźnika?Debiutancka powieść Huberta Jarzębowskiego, która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa, to wyjątkowa pozycja w światowej literaturze górskiej. Wartka akcja, przeszłość miesza się z teraźniejszością, prawda z fikcją, realizm z magią, a powaga z humorem rodem z Monty Pythona. Jeśli kochasz literaturę górską, koniecznie przeczytaj - „Carolus Victor” to pozycja obowiązkowa.

Metoda K „Każdy ... Carolus Victor, Hubert Jarzębowski, język: Polski. forma dostawy: koszt: czas dostawy: odbiór osobisty (nasze sklepy)0 zł: paczka w RUCHu: 8.50 zł Carolus Victor" to powieść o Karolu Englischu, człowieku barwnym i nietuzinkowym.

Data zakończenia 2019-09-21 - cena 29,95 zł Ilustrowała Dorota Tylka. Katowice 2015.

POWIĄZANE KSIĄŻKI